Мажите ми плаќаат 300 евра по час и она што тие го бараат за тие пари другите ги шокира, мене не: Исповед на девојка која дала отказ за да биде ескорт дама

Поранешна канцелариска работничка во исповед за „Дејли мејл“ откри како влегла во ескорт водите

- Го открив ескорт во Сингапур гледајќи ги нивните огласи, па решив сама да поставам еден и оттука започна се. Го сакам мојот начин на живот и слободата што ми ја дава работата како куртизана, вели оваа девојка.

Секој пат со секој клиент е поинакво, можеме да се сретнеме во ресторан или кафуле, а сум била и на многу големи настани како балови, отворање и презентации на нови производи, со некои ноќевав на нивните јахти, одве со приватен авион за САД на голем саем со бизнисмен на кој му била потребна придружба, вели Бела Лара, девојка од Австралија на која и здосадило да работи канцелариска работа. Таа сакала нешто повеќе.

Денес, Бела оди на екстравагантни вечери, плови, спие во хотели со пет ѕвезди, носи дизајнерска облека и лета со приватни авиони низ светот. Млада жена од Перт води двоен живот како ескорт дама, која на богатите им наплаќа по 300 евра на час, а заработува и до над 6.000 евра месечно.

Открила што навистина сакаат мажите зад затворени врати и зошто ја заменила својата канцелариска работа за работа во служба за ескорт.

- Мислам дека моето детство поминато во друштво на богати луѓе имаше големо влијание врз мојот избор како да заработам пари. Секогаш имав посебен начин на привлекување мажи. Растејќи, немав проблем да влегувам во разговори со семејните пријатели, никогаш не се срамев да го кажам тоа што го мислам – раскажува Лара.

- Живеам многу интересен живот и секогаш ќе бидам горда на тоа. Тоа ми помогна брзо да пораснам и да станам сериозна. Исто така, правејќи го она што го правам, научив да ги прифаќам луѓето такви какви што се. За време на мојот престој во Азија во 2015 година бев сведок дека жените добро заработуваат и живеат продавајќи интимни услуги – вели таа.

- Го открив ескорт животот во Сингапур гледајќи ги нивните огласи, па решив сама да поставам една и оттука започна се. Го сакам мојот начин на живот и слободата што ми ја дава работата како куртизана. Сега многумина ќе помислат на скапа облека, хотели, патувања и екстравагантни чевли и чанти. Погрешно - објаснува Лара.

- Зборувам за нешто друго. Мислам на слободата да се избере кога да се започне со работа и кога да се заврши. Зборувам за тоа што не сум врзана за биро работејќи во компанија каде што не можам да земам годишна плата кога сакам – изјавила Лара.

Започнала во Сингапур, а пред неколку години се вратила во Перт и продолжила да се занимава со својата професија.

Од вечери, страсни ноќи и викенди, до придружување на патувања, оваа приватна куртизана им дава до знаење на своите клиенти дека е секогаш достапна по цена од 300 евра на час.

Нејзините клиенти доаѓаат од сите сфери на животот, од богати бизнисмени до студенти, но сите минуваат низ темелен процес на проверка пред воопшто да се договори првиот состанок.

- Тоа е она што ме држи безбедна во секоја ситуација со секој клиент. Одлично го запознавам неговото минато, сите детали што можам да ги најдам, а оваа информација ми дава увид во начинот на постапување со моите клиенти – објаснува таа.

Иако бројките што ги заработува Лара изгледаат високи, таа вели дека има недели, па дури и месеци кога таа воопшто нема работа и сите тие пари одат за плаќање сметки - струја, телефон, храна, како и школување. Но, најважно е да имате цели, вклучително и финансиски.

- На пример, имам стан, куќа и автомобил од соништата, кои ми се цели и за кои штедам. Но, тоа не значи дека ќе биде засекогаш така. Уште од мала често се селам и живеам насекаде и немам намера да останам на едно место засекогаш - вели Лара.

Лара откри и зошто е толку привлечна за своите клиенти, што често резултира со бројни скапи подароци, како нараквица со дијаманти Cartier, дизајнерски чанти и скапа долна облека.

- Јас сум природна русокоса со сино-зелени очи, ситна градба и, велат клиентите, шармантна личност. Но, мислам дека она што навистина ги привлекува мажите е тоа што сум урамнотежена жена која напорно работела на својата природна дарба да заведува мажи. Го развив мојот подарок колку што можев и сега го користам за да заработам пари и да ги усреќам моите клиенти. Сакам да зборувам, да се смеам и сум многу опуштен тип на личност, а сето тоа ги привлекува мажите - објасни Лара.

- Јас сум сочувствителна личност и искрено се грижам за луѓето околу мене, многу анализирам се што се случува околу мене, а зборлива сум и ми се чини дека луѓето лесно разговараат со мене. Многу клиенти ми рекоа дека не би ме вработиле повторно поради мојот физички изглед, туку поради сериозноста и карактерот што го имаат не многу жени на моја возраст – додала таа.

Лара смета дека има многу причини поради кои мажите одлучуваат да одат кај проститутки, пишува Дејли Меил.

- На мажите често им е потребна сексуална, романтична, но и емоционална удобност која ја немаат дома. Понекогаш тоа се самци на кои им е лошо да одат на состаноци и само сакаат да се поврзат. Или бараат некој со кого да пробаат одреден фетиш или тип на се*с – открила Лара.

- Некои сакаат само се*с, но повеќето сакаат да се чувствуваат добро и пожелно, сакаат друштво и некој кој ќе поминува време со нив. Многупати станува збор за маж чиј сексуален живот со жена замрел и кој повеќе не се чувствува пожелно. Понекогаш станува збор за деловен човек кој сака да им се докаже на своите партнери со тоа што ќе води убава млада жена која е исто така елоквентна – заклучува оваа ескорт дама.


Фото: фреепик

Извор: zena.blic.rs