Missoni Wave: Ќе ја истакне вашата единствена личност

тргнете на прекрасно патување кое ќе ги открие автентичните мириси на Медитеранот. Затворете ги очите и дозволете Missoni Wave Eau de Toilette за мажи да ве пренесе до брегот со кристално чисто море и освежувачко ветре. Свеж, светол и елегантен мирис ќе ја нагласи вашата мажественост и ќе ја истакне вашата единствена личност.

свеж мирис на цитрус кој потсетува на морско ветре

елегантна и модерна тоалетна вода

погоден за секој ден

Состав на мирис

Отворот ќе ве преплави со бран морски ноти и агруми предводени од сицилијанската мандарина. Наскоро ќе бидат надополнети со египетски здравец, жалфија, лаванда и рузмарин. На крајот, ќе се изненадите од нотите на дабови мов, хаитски ветивер и пачули проткаени со слатка орхидеја од ванила.

Приказната за мирисот

Машкиот парфем Missoni Wave беше лансиран во 2020 година. Создаден е од парфимерот Кристоф Рејно, кој најде инспирација во историјата и традициите на Медитеранот. Своите убавини ги обедини во шише со азурна боја со врежан капак украсен со препознатливиот дезен на дизајнерската куќа Missoni.