Модни додатоци на кои жените се „палат“

И со добар стил се освојува жена.

Модните додатоци што сакаат дамите на својот маж

Лесен начин за мажот да го издигне својот стил на повисоко ниво е да додаде мека, шик сива марама или ланец кои одговараат со која било комбинација. 

Кожена нараквица

Совршен додаток што може да создаде поголема машкост на вашиот изглед. 

Чорапи

Чорапите се најдобриот начин да додадете забава, боја и карактер во вашата гардероба и како такви се задолжителен додаток за мажите. Жените ги сакаат мажите со чувство за хумор и една од најголемите нивни стравови е да излезат со здодевен маж. Затоа одберете чорапи во ваша омилена шема и однесете ги на состанокот.

Пеперутка вратоврска

Пеперутката е секси симбол на доверба. Пеперутка вратоврска создава доверба и впечатливост.

Трегери

Тие се неверојатно привлечен додаток и за деловните и за празничните настани, бидејќи додаваат софистицираност во вашата мешавина и ве прават да изгледате неверојатно добро. Најдобро е да ги имате  во неутрални бои 

Сребрен ланец

Сребрениот ланец е едноставно класично парче накит и ќе додаде допир на стил на секоја комбинација. Никако масивен! Суптилен и краток.

Марама од кашмир

Не само што кашмирската марама изгледа одлично на човекот, туку остава впечаток на мекост и пријатност. Добра идеја е да се инвестира во неа, бидејќи марамите никогаш не излегуваат од мода, особено ако се во неутрална боја, како сива или црна боја.