Најбрз нокаут или најголема местенка во УФЦ историјата?

Сите љубители на борби и ѕвездите на УФЦ го презираа резултатот од борбата помеѓу Џејк Пол и Бен Аскрен поради деструктивниот нокаут во првата рунда ...

24-годишниот Пол го победи својот 36-годишен ривал за да ја освои третата професионална победа во претстојната боксерска кариера. Овој млад човек го удри противникот со десно кроше и го собори во првата рунда. Сепак, целата ситуација им „смрди“ на многу љубители на овој спорт, кои тврдат дека натпреварот бил наместен, со кандидатот на УФЦ Колби Ковингтон, кој сензационално го одбележа овој спектакл како „вистинско уметничко дело“.

Шампионот од УФЦ Стерлинг му укажа на судијата, коментирајќи: „Кој му плати на овој судија?“ Фановите на УФЦ ги користеа социјалните мрежи за да ги обвинат организаторите и учесниците на мечот за местење откако ја забележаа реакцијата на Аскрен по нокаутот. Еден корисник напиша: "Пол наспроти Аскрен се чини наместен.  Одлична борба, без сомнение".

Друг корисник рече: „Никогаш не сум видел нешто наместено како овој натпревар“. Трет гледач додаде: „Ова е лажење“. Пол е сопственик на победи против AnEsonGib, Nate Robinson и сега Askren, додека оваа sвезда на youtube инсистира дека тој всушност е вистински борец.