Најмудрите совети од Бред Пит кои ќе ви помогнат да си го зачувате бракот

Популарниот актер Бред Пит помина низ многу тежок период откако се разведе со сојата долгогодишна сопруга, Анџелина Џоли...

Бред Пит и Анџелина Џоли ја започнаа својата романтична врска при снимањето на филмот „Господин и Госпоѓа Смит“, додека Пит во тоа време се уште беше во врска со актерката, Џенифер Анистон. За многу брзо време, овој пар застана на лудиот камен и од тогаш во јавноста беа познати како Бренџелина. Тие станаа едни од најсаканите, но и најдолготрајните холивудски парови, а фановите едноставно ги обожаваа.

Сепак, сите убави работи мора еднаш да завршат, па така и тие, после 11 години брак се разведоа. Бред призна дека долго време бил депресивен и дека самиот се смета како одговорен за распаѓањето на овој брак, па затоа одлучи да им помогне на сите мажи низ светот и да ги посоветува, како тие би можеле да ги зачуваат своите бракови и жени кои сигурно им значат се на светот.

Бред истакна дека постојат многу работи на кои мора да обрнете внимание, ако сакате вашиот брак да биде успешен, но и дека постоја 10 правила кои мора да ги почитувате, ако сакате да бидете среќни.

1. Останете со отворен ум и бидете спремни за компромиси.

2. Сакајте ја вашата жена со целото срце, без двоумење.

3. Бидете спремни за потешкотиите во бракот, бидејќи сигурно е дека ќе се соочите со нив.

4. Никогаш не ги игнорирајте проблемите.

5. Бидете среќни и благодарни за сето она што го имате и радувајте се за тие работи секој ден.

6. Бидете свесни за својата сила, но најмногу за своите слабости.

7. Фокусирајте се на нејзините најдобри квалитети.

8. Потрудете се секој ден и го подобрите и разубавите.

9. Не обидувајте се да ја промените.

10. Секојдневно покажувајте и колку ја сакате.