Најтрајните машки парфеми: Интензивен мирис до 48 часа

Ако ви е досадно од парфемите кои после половина час бледнеат и повеќе не се чувствуваат, тогаш ова е текстот за вас ...

Сигурни сме дека илјадници пати ви се случило да нанесете парфем на вашата кожа со желба да оставите миризлив проток во текот на целиот ден. Сепак, обично еден час подоцна доаѓа како изненадување што ви овозможува да знаете дека парфемот ви е исушен и повеќе не се чувствува.

Парфемите што брзо бледнеат обично се само лоши копии, па внимавајте каде го купувате вашиот парфем, но има и оригинални парфеми кои едноставно не се доволно силни и немаат долготраен и силен мирис.

Затоа решивме да ви ги претставиме најсилните парфеми кои имаат силни мирисни ароми кои траат во текот на денот.

Еве ги парфемите:

Thierry Mugler A*Men Pure Tonka

 TOM FORD Tobacco Oud

Viktor & Rolf Spicebomb Extreme

Giorgio Armani Code

Versace Eau Fraiche

Giorgio Armani Acqua di Giò

Jean Paul Gaultier Ultra Male

Dior Sauvage