Најубавиот задник на Евровизија 2022: Жешката претставнична на Шпанија, родена Кубанка (ВИДЕО)

Шпанката Шанел со кубанско потекло вчеравечер во финалето ја претставуваше својата земја на Евровизија, а заврши на третото место.

Таа има интересна биографија - па на 16 години почнала да глуми во мјузикли, а се појавувала и во шпански претстави и серии.

„SloMo“ е нејзиниот деби сингл, потпишан од тим кој соработувал со Мадона, Бритни Спирс, Рики Мартин, Мараја Кери и Ники Минаж.

Таа, исто така, танцуваше на сцената со Шакира, на Европските музички награди на МТВ во 2010 година.

Со својот стајлинг и танц, вчеравечер ја „запали“ Евровизиската сцена.
Извор: radiosarajevo.ba