Новак тешко повреден, го чека нова операција?

Ќе ги откаже ли натпреварите?...

Најдобриот светски тенисер Новак Ѓоковиќ со предавањето на натпреварот против Вавринка поради повреда на рамото го заврши овогодинешното учество на УС Опен, а работите, можеби да бидат сезоната.

Имено, новинарот на „Њујорк Тајмс“, Кристофер Клири, посочува и открива дека станува збор за нова сериозна повреда на српскиот тенисер.

„Ноле може да биде отсатен подолг временски период, ако тој претрпи операција или неговата повреда бара одмор“, рече Клер.

Инаку, Новак во моментов е во Швајцарија каде го лекува повредено рамо во една клиника, а можно е дека операцијата е неизбежна и рехабилитацијата да трае долго, тврди новинарот.

Само за потсетување, по УС Опен Новак го најави своето враќање во Србија, каде ќе се опорави од повредата и ќе се подготвува за турнирот во Токио.