Ова е Ролекс: Веќе знаете што да очекувате од овој фасцинантен часовник

Додека интересот за уникатни часовници продолжува да расте, разни марки часовници и накит лудо се забавуваат создавајќи бестселери

Лондонскиот златар, 777, претстави персонализиран Rolex GMT-Master II украсен со дваесет карати брилијантна плоча со дијаманти. Скапоцените камења ја покриваат кутијата за часовници со дијаметар од 40мм и нараквица Ојстер, вклучувајќи го и закопчувањето. Часовникот, со соодветно име „“Ice Cold Pepsi“, има примамлива основа украсена со портокалови и сино-зелени дијаманти, наместо стандардната керамика. Овде, исто така, ќе забележите дека накитот ги замениле ознаките на часовникот, освен оној во три часот, каде што традиционално има приказ на датум Rolex.

Брендот за накит додаде и свое брендирање на бирачот, но ниту една од овие промени не влијаеше на робусните спецификации. Часовникот е сè уште GMT, напојуван од иновативниот механизам Caliber 3285, што значи дека можете да ја користите круната за лесно прилагодување на двете раце, што ќе ви го олесни префрлувањето од една во друга временска зона.

Ова не е прв пат брендот 777 да го освежи својот луксузен часовник. Накитувачот е познат по својот екстравагантен редизајн на класични модели и за мажи и за жени, како што е Audemars Piguet Royal Oak Skeleton направен од 18 каратно злато, Rolex Oyster Perpetual Datejust и многу други.