Ова само во Дубаи: Луксузот наречен Royal Atlantis Resort & Residences

Гордо сместен на островот Palm Jumeirah, близу луксузниот Атлантис, Палм Ресорт Одморалиштата и сите прекрасни работи што можете да ги видите овде, Проектот Royal Atlantis Resort & Residences повторно ќе го промени пејзажот и панорамата на Дубаи…

Развиен од водечки дизајнери, архитекти и уметници, овој прекрасен комплекс е следната генерација на домови и луксузни хотелски соби, комбинирајќи современи простори за живеење со прекрасен поглед на океанот и панорамски поглед на Дубаи, со одлични приватни градини и базени, приватни плажи, ресторани од  светска класа и базен на покривот, деведесет метри над земјата.

Со датумот на отворање закажан за оваа година, спектакуларниот проект за развој има четириесет и три спрата и содржи 231 луксузена резиденција и 795 хотелски соби.

Резиденциите во хотелот ќе го спојат магичниот Скајбриџ, во кој ќе е сместен прекрасен базен за бесконечност.

231 станбена единица ќе има две, три, четири или пет спални соби, додека се нудат и Скајкурт, Пентхаус и Гарден апартмани, со области кои се движат од 143 до 1.700 квадратни метри. Цената на една од овие спектакуларни единици започнува од 1,9 милиони долари.

Идните станари ќе можат да уживаат во најразлични луксузни удобности и услуги на Ројал Атлантис, вклучувајќи и дваесет и четиричасовна услуга за консиерж, приватен паркинг, теретана за изнајмување, бањата, затворен и отворен базен, заедно со неколку луксузни бутици кои ќе можат да ги пронајдат сите најнови иновации.