Ова се машките парфеми кои неверојатно ги возбудуваат жените

Еве список на парфеми кои ќе ви дадат дополнителна самодоверба и ќе го зашеметат поубавиот пол:

JOHN VARVATOS ARTISAN

Мирисот на индиското растение мурај се меша со мексикански зимски портокали - идеален за човек кој претпочита природни мириси.

GUESS SEDUCTIVE HOMME BLUE


Самото име вели дека тоа е заводлив мирис, кога дава силни миризливи ноти помешани со контурите на пиперка.

RALPH LAUREN polo

Дел од оваа линија е инспириран од поло-играчите. Изгледа малку зачинето, мешајќи мошус и темно чоколадо, оставајќи впечаток на сензуалност и удобност. Неколку капки и ќе се претворите во нејзиниот витез во сјаен оклоп

GUCCI GUILTY

Пачули во комбинација со кедар и сандалово дрво е основниот мирис, а додавањето на килибар му дава зелена, егзотична нота.

DOLCE & GABBANA POUR HOMME

Ова е класичен и елегантен мирис. Свежа лаванда во комбинација со ноти на мудрец и црвена пиперка овозможуваат нежност заедно со моќта, а основата на тутунот носи сува нога од кедар.

HOMME BY DAVID BECKHAM

Свежо, атлетско, секси! Ноти од цитрус, бор, кашмир и кожа во рамнотежа со махагони.

JEAN PAUL GAULTIER LE MALE TERRIBLE

За сите лоши момци! Контрасти на мириси, како грејпфрут, ванила и килибар.

ISSEY MIYAKE L

За авантуристи. Мириси од бегамот и грејпфрут во комбинација со богат ветивер и корен од кедар.

NAUTICA AQUA RUSH

Можеби ќе ве потсети на лето на прв поглед, но зачинетите тонови ве враќаат во студениот период. Мирис на море и ветре со сладок зачин коријандер.

EAU DE LACOSTE L. 12. 12. ROUGE

Овој парфем ќе ви помогне да ги обоите денови со освежителни мириси од цитрус, зачинет мирис на пиперка и ѓумбир.