Оваа статија нема наслов: Заклучивме дека не е потребен

Во вешто креиран градник чии ремени цврсто ги држат бујните гради, таа рече дека е подготвена за мечот Хрватска против Шкотска, а истата поддршка ја даде и пред мечот со Чешка. Таа стана заштитен знак на евроското првенство во фудбал што се одржа пред неколку месеци.

Клаудија Ривие (25), бујна славонска жена, која се прослави на социјалните мрежи со своите атрибути, објави видео и фотографии во оскудна облека за да ја поддржи хрватската фудбалска репрезентација.

Бујната Славонка во сет на коцки ги поддржа хрватските „Ватрени“: 'Отсега и јас навивам'

- Здраво екипа, како што знаете дека ние сме НАЈГОЛЕМА поддршка на ова Европско првенство, подготвени сме од утрото и го чекаме натпреварот, и испраќаме голема поддршка до нашите огнени момци. Денес дефинитивно ќе победиме - гордо изјави тогаш Клаудија.

Пред натпреварот со Чешка, таа позираше со нејзината пријателка, исто така 25-годишна, која работи како модел, насмеана од уво до уво. На едната фотографија Клаудија носи здолниште со трегери, а за другата избра градник и кратко здолниште.

Се разбира, целата облека е на црвено-бели ‘коцки’.

24 часа

Фото: Инстаграм