ПМФЛ-16 коло: Судии за викенд програмата, Шкупи гостува во Прилеп кај Победа

Викендов се играат средбите од 16 коло во ПМФЛ, шампионот Шкупи гостува во Прилеп кај Победа, додека во Скопје се игра дерби, Работнички го пречекува тимот Македонија ЃП.

ФФМ ги одреди судии за 16 коло, првиот натпревар се игра утре, Силекс е домаќин на лидерот Струга ТЛ.