ПМФЛ: Одредени судиите за 2 коло, Александар Стварев ќе ја дели правдата на скопското дерби

Викендов се играат средбите од 2 коло во ПМФЛ, на Чаир дуел меѓу Шкупи и Македонија ЃП, се игра в сабота од 17 часот, главен судија е Александар Ставрев.

Дуелот меѓу Работнички и Академија Пандев кој се игра в недела му е доделен на Димитар Пилешков од Штип.

Судии 2 коло: