ПМФЛ: Силкес го пречекува лидерот Струга ТЛ

Паузата заврши во ПМФЛ, денеска и утре се играат средбите од 16 коло, прв натпревар од викенд програмата е Силекс -Струга ТЛ.

Струга на последните три средби има една победа и две нерешени, лидерот излезе од резултатската криза, а Силекс на последниот меч има пораз, додека дома последен пат победи против Тиквеш во септември.

Сабота:

Силекс - Струга ТЛ (13-00час.)

Недела- 13-00 час:

Работнички - Македонија ЃП

Скопје -Академија Пандев

Шкендија - Тиквеш

Победа - Шкупи