ПМФЛ: Скопско дерби в сабота, Македонија ЃП- Работнички

Денеска се игра еден  натпревар од 25. коло, оваа рунда во прволигашката конкуренција започнува со дуелот  Македонија ЃП и Работнички. 

Средбите се играат од 15 часот во оваа рунда, а дербито Струга ТЛ -Академија Пандев кое се игра утре.

ПМФЛ – 25. КОЛО (денеска, 15 ч.)
Скопје: МАКЕДОНИЈА ЃП – РАБОТНИЧКИ
УТРЕ (15 ч.)
Штип: БРЕГАЛНИЦА -ТИКВЕШ
Скопје: ШКУПИ – СКОПЈЕ
Струга: СТРУГА ТЛ – АК. ПАНДЕВ
Тетово: ШКЕНДИЈА – ПОБЕДА

СИЛЕКС во ова коло е слободен.

ФОТО: ФК МАКЕДОНИЈА ЃП/ФЕЈСБУК