Победникот на Евровизија брутално претепан?! Дамиано објави фотки од крваво и повредено лице

Фронтменот на италијанската група „Манескин“, која победи на овогодинешната „Евровизија“, Дамијано Дејвид, го привлече вниманието на целиот свет со својот ексцентричен изглед и го полуде женскиот пол.

Дамијано брзо доби огромен број обожаватели, но сега истите тие навивачи се многу загрижени.

Имено, пејачот објави фотографии на својот Инстаграм профил на кои јасно се гледа неговото крваво лице полно со рани, па следбениците се плашеа дали учествувал во тепачка и дали има некои посериозни повреди.


Фото: Screenshoot/Инстаграм/Дамиано