Префинет париски стил: Диор ја претстави кoлекцијата за мажи есен 2021

Бразилскиот фотограф Рафаел Павароти соработува со креативниот директор Рони Кук Њухаус на снимањето на кампањата Диор за есен / зима 2021 година

Како и обично, Ким Џонс ја става елеганцијата во преден план во нејзиниот дизајн за Диор. Софистицираната гардероба оваа сезона беше претставена со впечатливи модели кои позираа во студиски портрети пред објективот на Рафаел Павароти. 

Фокусот е на моделите Тачер Торнтон, Воосанг Ким, Џибрил Н’Дјаје и Жан Маје. Моделите пленат со изгледот од глава до пети, а нивните стајлинзи се карактеризираат со париски префинет стил заедно со легендарните потписи на Џонс. Темните нијанси служат како позадина за впечатливи принтови инспирирани од шкотскиот сликар Питер Доиг. 


Фото: Lofficiel