Раскош кој до сега не сте го виделе: Приватниот авион на саудискиот принц

Принцовите живеат во палати и тоа е добро позната работа…

Сепак, факторот земја и воздухот во нивниот случај очигледно може да се идентификуваат, затоа што принцовите успеваат да градат палати за себе каде и да одат.

Овој пат ве покануваме да погледнете со нас во летачката палата на саудискиот принц, која вреди неверојатни 485 милиони долари...

Принцот милијардер, Алвалид бин Талал ал Сауд, едноставно обожава луксузни авиони, затоа е горд сопственик на „Боинг 747“, „Ербас 231“ и луксузна јахта, која беше дел од филмот Џејмс Бонд. Покрај тоа, тој скоро нарача „Ербас А380“, но се предомисли во последен момент, можеби поради финансиската криза што беше во тоа време, што се чини дека влијае дури и најбогатите меѓу нас.

Познат како Ворен Бафет од Блискиот исток заради неговото неверојатно чувство за деловно работење, овој принц внимателно избира во што да ги инвестира своите пари и повторно нè воодушевува со неговите избори. Сепак, тоа не треба да не спречи да се восхитуваме на авионот што може да пренесе до осумстотини патници и да има доволно простор за турска бања со мермерни детали и-ПАРКИНГ ПРОСТОР за неговиот Ролс-Ројс. Прекрасниот авион е опремен со сè што можете да замислите - лифтови, кабини за гости, сала за состаноци, амам, велнес соби и многу други детали.

Фантастичните спирални скалила што ја украсуваат внатрешноста ќе ве однесат во салата за состаноци со мебел од милион долари. Ако не сте од типот кој оди нагоре и надолу по скалите, знајте дека тука има лифт кој ги опслужува сите три катови, а исто така се користи како приватен влез во станот на сопственикот. Да, има и стан!!! Споменатата сала за состаноци е импресивна и има високо-технолошко биро со супериорни карактеристики, како што е огромен екран на допир.

Гостинските апартмани по луксузни од оние што можеме да ги сретнеме во луксузни хотели и претставуваат волшебни креации, погодни за принцот и неговите пријатели, кои, како и обично, го сакаат само најдоброто.

Авионот, исто така, располага со луксузно дизајнирана просторија за молитва, која вклучува допир на технологија, за да го максимизира божественото искуство, како килими кои автоматски се свртуваат кон Мека.


Мора да признаеме дека летањето на овој авион дефинитивно не би ни предизвикало стрес.