Развод? Видете ја Ким Кардашијан сега

Најпознатата старлета на светот, Ким Кардашијан е повторно во фокусот на вниманието. Најмногу поради гласините за разводот од нејзиниот сопруг Канје Вест. Иако никој од сопружниците не ја потврди веста за раздвојувањето, сепак многумина тврадат дека развод ќе се случи. 

Ама Ким не придаде важност на шпекулациите и повторно се соблече скоро гола за потребите на својот моден бренд „Skims“. Само по хулахопки и градник беби дол таа ги објави новите фотки на Инстаграм по подолга пауза, ама на нив не се гледа венчаниот прстен.