Ремек дела: Какви часовници носат најмоќните луѓе на планетата?

Дали некогаш сте се запрашале какви часовници носат Доналд Трамп, Барак Обама, Владимир Путин и други моќни мажи на овој свет ...

Часовниците отсекогаш се сметале за додаток што покажува моќ, богатство и тоа го прави секој човек џентлмен и заводник. Со децении, часовниците се правеа на неверојатни начини, поради што тие често пати се недостапни за сиромашните луѓе.

Најпознатите швајцарски часовници чинат најмногу, а некои ограничени изданија можат да чинат по неколку милиони, што значи дека овие часовници се направени исклучиво за најмоќните луѓе во светот кои можат да си дозволат само таков луксузен додаток.

Шефовите на држави, се разбира, се најмоќните луѓе во светот и за да се докажат во вистинско светло, тие често купуваат луксузни работи како автомобили и костуми. Часовникот од прва класа е неизбежен, така што овие моќни луѓе носат ремек-дела на часовници на зглобовите.

Затоа решивме да ви покажеме што носат најмоќните луѓе на светот.

1. Принцот Чарлс - Parmigiani Fleurier Toric Chronograph

2. Барак Обама- Jorg Gray 6500 Secret Service Limited Edition

3. Доналд Трамп - Donald J. Trump Signature Collection

4. Џастин Трудо - IWC Regulateur

5. Владимир Путин - Blancpain Grande Date Aqua Lung

6. Кси Џинпинг - Omega Constellation


7. Шинзо Абе - Seiko SARC013

8. Ким Јонг Ун - Movado Museum

9. Папата Фрањо - Casio MQ24-7B

10. Малком Турбнул - Apple Watch