Роналдињо се журкал на сплав во Белград: Го обиколиле убавици, отворил 12 шишиња шампањско (ВИДЕО)

Насловно фото: Screenshot Instagram

Клубот „Фристајлер“ ја имаше честа да биде домаќин на една од најголемите фудбалски ѕвезди

Еден од најдобрите фудбалери на сите времиња, Бразилецот Роналдињо, кој важи и за еден од најголемите волшебници и дриблери кои некогаш играле фудбал, дојде во Белград, а веќе првиот ден го почувствува шармот на ноќниот живот во српската престолнина.

View this post on Instagram

A post shared by Freestyler Nightclub (@freestylerbelgrade_official)Роналдињо го помина времето на сплавот „Фристајлер“, каде беше опкружен со убавици, кои беа во посебен стајлинг како и во дресови.

Роналдињо му се оддолжи на гостопримството со отворање на 12 шишиња собрано шампањско, кои ги чуваа убавиците кои беа околу него во дресови, кои држеа и „прскалки“ за уште повеќе да ја разбудат атмосферата.

Погледнете на фотографиите како тоа изгледало и како Роналдињо го поминал времето во Белград.

Вртете десно на стрелката за повеќе фотографии.

View this post on Instagram

A post shared by Freestyler Nightclub (@freestylerbelgrade_official)