Роналдо ја навитка косата: Дали ова е новиот машки тренд за фризури?

Знаеме дека е трендсетер и крал на Инстаграм со најмногу следачи во светот, ама дека најпопуларниот фудбалер ќе направи ваква фризура?...

Кристијано Роналдо се фотографираше заедно со неговиот колега Хуан Квадрадо, а косата ја направи со кадрици.

Дали верувате дека сега ова ќе биде најголем тренд кога се во прашање машките фрзури?

Погледнете

View this post on Instagram

What do you think about my look like my brother Panita ?!

A post shared by Cristiano Ronaldo (@cristiano) on