Се шушкаше дека ја изневерува сопругата со кого ќе стигне, а таа го чекаше дома со децата: Заташка сѐ, ја остави за млада убавица

СЕ ГЛАСИНИ ДЕКА ЈА ИЗНЕМИРАЛ ЖЕНАТА КАДЕ СТИГНА, ГО ЧЕКАЛ ВО КУЌАТА СО ДЕЦАТА: Покрил се, па го оставил на млада убавица

Како бомба одекна веста дека Горан Иванишевиќ води битка со поранешната сопруга и ќерката за имот, а правдата ја барал на суд.

Познатиот тенисер Горан Иванишевиќ, освен по големите успеси на теренот, е познат и по многу интересниот љубовен живот. Првата сопруга ја запознал на филм, но поради немирниот дух не можел да ја одржи брачната идила, па среќата ја нашол со 10 години помлада. И токму кога сите помислија дека нашол мирно засолниште, се појави веста дека е во конфликт со поранешната сопруга за имотот.

Горан ја гледал серијата „Пријатели“, а во една епизода се појавува убавата манекенка Татјана Драговиќ, односно нејзиниот лик на насловната страница на магазинот „Космополитен“ во 1998 година. Иако не ја познавал, таа му го привлекла вниманието и го добил телефонски број преку пријател, па ја повикал на вечера. На прв поглед не ја шармирал, но продолжиле да се дружат, а љубовта се родила од пријателство.

Со неа се вери веќе по една година во 1999 година во Дубаи. Тие добија ќерка во 2004 година, а потоа син во 2007 година. Иако важеа за хармоничен пар, нивниот брак беше сериозно тестиран во 2008 година, кога во медиумите се појави информација дека Горан имал афера со водителката Вања Халиловиќ.

- Воопшто не ја познавам таа девојка. Јас и Тања се сакаме и не сум човек кој би ја изневерил жена ми, заради себе и моето семејство. Вистината е дека секоја врска има проблеми, вклучително и нашата, но не мора да значи дека имам љубовница. Зошто да не пишуваме за скандали – рече на почетокот Горан.Но, подоцна го призна неверството, а со палка за голф нападна фоторепортер додека се обидувал да го сними.

Отпрвин Татјана не сакала да му прости за изневерувањето, но подоцна и дале втора шанса на љубовта и се преселиле во Лос Анџелес. Тие раскинаа во 2009 година, но нивната романса дефинитивно заврши во 2013 година. По разделбата биле во добри односи и заедно се грижеле за децата.

Врска со најубавата Хрватка

Горан пред бракот со Татјана беше во врска со Данијела Грачан, единствената Хрватка која во 1989 година ја освои титулата најубава на светот. Врската со спортистот ја започнала веднаш по добивањето на круната, а поради него се преселила во Монте Карло.

Љубовта кратко траеше, а Даниела среќата ја нашла покрај фудбалерот и тренер Ненад Грачан со кој доби три сина.

Неодамна, таа се посвети на образованието, а стана професорка на Факултетот за туризам и угостителство во Опатија.

Втора свадба во тајност

Тој ги изненади сите кога во 2017 година тајно се ожени со убавата радио водителка Нивес Чановиќ, која набрзо му даде син. Овој хармоничен брак е склучен четири години откако првата сопруга на Горан Иванишевиќ поднесе барање за развод.


Двојката е во врска од 2016 година, а тоа стана познато дури откако Ниевес на Инстаграм објави нивни фотографии за новогодишната ноќ во Доха.

Горан денеска е во среќен брак со десет години помладата Нивес, од друга страна, Татјана со 12 години помладиот Влахо Абрулиќ ја има ќерката Лука.

Фото. Инстаграм

извор: Стил курир