Шарената страна на HUGO BOSS: За софистицирани индивидуалци

BOSS ги става индивидуалците во центарот на вниманието на својата колекција пролет / лето 2020 година, на најдобар можен начин – со многу боја.

Германскиот бренд ни претстави стилска колекција полна со живописни нијанси за да помогне во заживување на нашите секојдневни парчиња облека.

Чист и минималистички пристап кон класиците, како што е „тренч“ мантилот, го приземјува човекот BOSS и му дава можностда комбинирасо неговите омилени парчиња облека како што сака. Ако сакате да оставите впечаток оваа сезона, можете да изберете костум во жолта боја или тиркизен џемпер.