Снимка од ромска свадба во која нема да верувате: Колку бакшиш добива музиката за само 10 секунди (ВИДЕО)

Не е лесно да се поверува во овие бројки.

По правило, за ромските свадби секогаш на големо се зборува бидејќи тоа значи и многу вложени пари, невиден бакшиш за музичарите и храна и пијалок во изобилство.

Така беше и на ромска свадба во Виена, од која видеото се прошири на социјалните мрежи и сето тоа поради една сцена.

Како што може да се види на видеото од TikTok, музичарите свират на колена веќе украсени со банкноти, додека гостите околу нив се забавуваат.

Во еден момент, помлад човек во жолт костим почна да вади пари - главно банкноти од 100 евра.

Почна да ги дава на музиката, како што вели описот на видеото - дури 3.000 евра за само 10 секунди.

Бројка во која е тешко да се поверува...

@borisantic111 Ludnica na romskom veselju u Beču! #uzivomuzika #hitovi #zvezdegranda #balkan #srbija #veselje #svadba #rodjendan #fyp #foryou #fypシ #muzika #pevacica original sound - Boris Antić


Пејачот Љуба Аличиќ еднаш потврди дека ромските свадби се меѓу најскапите, додавајќи дека никој не ги одбива од пејачите.

„Најскапата ромска свадба беше една година во Франција. Билe Брена, Шаулиќ, Зорица Брунцлик... Сите беа од шоуто. Тогаш беа Французи, но ако сега се пренамени во евра, целата свадба беше околу три милиони евра“, изјави Аличиќ.


Foto:Screenshot/TikTok/borisantic111