Софија Вергара во бикини ги спобудале мажите: Каква бомба била пред 30 години

Холивудската актерка Софија Вергара (48) е високо рангирана на списокот на најубави и најсекси жени во светот, а овој ласкав епитет редовно го оправдува на своите социјални мрежи.

Софија ја бие глас дека е една од дамите кои најдобро стареат - таа практично не се менува со текот на годините, а тоа го докажуваат нејзините стари фотографии со кои често се фали на Инстаграм. Така, неодамна сподели фотографија од 90-тите со своите следбеници, кои бројат над 21 милион, на која позира на плажата во Мајами во црно бикини во провокативна поза која ги истакнува нејзините атрибути.

Латино заводничката доби бројни лајкови и пофални зборови, а многумина се согласуваат дека и денес изгледа идентично, иако поминаа скоро 30 години!

„Ти си најубавата жена. Сè уште изгледаш така, можеби дури и подобро“,„Каква кралица„, „Не старееш“, „Не си се сменила воопшто“, се само некои од коментарите на социјалните мрежи. Познатата четириесетгодишна дама очигледно сака вакви комплименти, имајќи предвид дека често објавува провокативни фотографии од минатото, а на повеќето од нив им е заедничко тоа што актерката секогаш изгледа скоро исто, без оглед на периодот од кој датираат.

Да потсетиме, Вергара ја започна својата кариера како модел на 17-годишна возраст, беше забележана од фотограф на плажа, а наскоро потоа имаше реклама за познатиот газиран пијалок ... Останатото е историја - за време деведесеттите години таа стана позната во разни телевизиски проекти, а на почетокот на 2000 година стигна до Холивуд. Клучната улога беше во хит серијата „Модерно семејство“, чија последна епизода беше прикажана во април минатата година.

Таа е омажена за актерот Џо Манганиело.


Извор: Kurir.rs

Фото: Инстаграм-Софија Вергара