Сонував дека имам тумор и бев во право: Актерот победи како вистински Хулк

Марк Руфало, кој сите го познаваме како бестрашен Хулк од франшизата Авенџерс, отворено зборуваше за големата борба со страшната болест што ја имаше пред неколку години. Кога го снимал „ The Last Castle “ рамо до рамо со Роберт Редфорд, открил дека има тумор на мозокот.

"Тоа беше нешто многу важно за мене. Јас бев таму со еден од моите херои Роберт Редфорд да одам и да разговарам. Тоа беше реализација на мојот најлуд сон. И тогаш дознав дека имам тумор на мозокот", рече Марк.

Го научил ова на невообичаен начин, имено, сонувал да има тумор на мозокот и решил да оди на преглед. Кога го сторил тоа, лекарите му рекле дека има акустичен невром, тумор со големина на орев зад левото уво.

Туморот бил оперативен, но постоел ризик од 30 проценти дека ќе ја изгуби можноста да ја контролира левата страна на лицето. Сето тоа се случувало во време кога неговата сопруга била бремена со своето прво дете. Со оглед на околностите, тој одлучи да ги задржи овие информации за себе.

„Тој не кажа на никого со недели. Кога конечно го рече тоа, ме изненади и го прашав како успеа сам да се справи со сето тоа“, рече неговата мајка. Една недела откако се роди бебето, тој ја кажа оваа вест на семејството.

„Бев убеден дека ќе умрам“, рече тој во интервјуто во тоа време. Тој бил преплашен од помислата дека неговиот син ќе порасне без татко.

„Јас дури направив и видео за него дека кога ќе порасне може да разбере кој сум јас“, рече актерот.

Од тогаш се опорави одлично и започна да прави многу поважни работи во животот, а семејството стана центар на неговиот универзум. Тие поминуваат многу време во семеен дом во Њујорк.

Иако операцијата беше успешна и туморот бениген, левата страна на лицето беше скоро парализирана. Потоа се повлече во себе и мислеше како повторно да се вратина неговата кариера. Се бореше да стигне до таму каде што беше. Тој се соочи и со дислексија и нарушување на дефицитот на внимание.

Неколку години подоцна, неговото семејство се соочи со друга трагедија. Помладиот брат на Марк, Скот беше убиен или се самоуби, така што неговата смрт остана нејасна.

Инаку, актерот има три деца со сопругата Санарајс, со која буквално се запознале на улица. Дури и по 19 години, двајцата се во стабилна врска и се посветени едни на други и семејството. Ова е она што ги прави среќни.