СП Катар: Разврска во две групи, последно коло во А и Б групата

Денеска на мундијалот во Катар средби во А и Б групата, средбите се играат во исто време, по две во 16 и 20 часот.

Во групата А, натпреварите се играат од 16 часот, Еквадор -Снегал и Холандија - Катар. Само Катар нема никави шанси за пласман понатаму.

Во групата Б средбите с еиграат од 20 часот, Иран -Сад и Велс -Англија. 

Во оваа група на табелата најбезбедна е Англија, сите останати селекции се во игра за пласман во осминафиналето.