СП Катар: Сензација на Саудиска Арабија, прашуваат каде си Меси ?

На мундијалот во Катар сензација од епски размери,  Саудиска Арабија ја победи Аргентина со 1:2, иако тимот на Лионел Меси прв поведе.

Меси од пенал во првиот дел ја доведе Аргентина во водство, а потоа следуваше шок за „гаучосите“.

Ал Шехри во 48. минута израмнува на  1:1, следуваше уште еден гол,  Ал Давсари со веројатно најубавиот гол досега на мундијалот  и доенсе сензационална победа  на  Саудиска Арабија.

https://twitter.com/dribling2021/status/1595051314081599494

Навивачите на Саудиска Арабија се хит, се радуваат како да го освоиле мундијалот:

https://twitter.com/433/status/1594985974114971648