СП Катар: Супер дерби Бразил-Србија, Роналдо вечерва против Гана против

Нови возбудувања на мундијалот во Катар, дерби секако е дуелот меѓу Бразил и Србија во вечерниот термин од 20 часот.

Покрај оваа средба, во 11 часот се среќаваат, Швајцарија - Камерун, потоа следува дуелот Уругвај -Јужна Кореа од 14 часот, Рналдо и Португалија се среќаваат со Гана во 17 часот.