СП Катар: Започнува второто коло на мундијалот, Англија - САД дерби на денешната програма

Нови четири натпревари на мундијалот во Катар, започнува второто коло, а најпривлечен е натпреварот  кој се игра од 20 часот, Англија е фаворит против САД.

Англија во првото коло запиша убедлива победа против Иран со 6-2, додека САД одиграа нерешено со САД 1-1.

Во 11 часот се среќаваат Иран и Велс, потоа следуваат средбите, Катар-Сенегал (14-00 час.) и Холандија -Еквадор (17-00час).