Според Гинис, најголемиот хотелски апартман на светот: Вкусот на луксузот

Дали сакате да бидете во најголемиот хотелски апартман во светот? Ако е така, ве советуваме да се упатат кон Либан и нивниот Grand Hills Hotel & Spa, кој нуди уникатно сместување во големина на кралски дворец, што е нешто што скоро и да не се сретнува никаде во светот.

Наречен Royal Residence, овој апартман има неколку удобности што ќе ги воодушеви гостите додека уживаат во неспоредливо искуство во луксузот. 

Држејќи го рекордот, како што е потврдено од Гинис, овој стан има нешто помалку од 4.450 метри квадратни, содржи шест ката, каде на три ката се наоѓаат големи салони, а останатите три содржат спални соби, вклучително и мастер спална соба со када за џакузи, плакари и балкони.

Една од спалните соби има винарска визба, здравствен клуб, просторија за вработени, како и голема градина. Внатре, раскошниот апартман има беспрекорен декор со елегантни парчиња мебел, кристални лустери и уметнички дела создадени од славни уметници од целиот свет.

Цените за сместување во овој хотел се достапни само преку закажување, но како што дознаваме, ноќевањето во Кралската резиденција оди од 269 колку чини луксузната соба, до 7.905 американски долари за претседателскиот апартман.

Бидејќи ова сместување стана неверојатно популарно веднаш по лансирањето, мора да се резервира до два месеци однапред.