Tissot Chrono XL: За лежерен, урбан маж кој бара парче со кое ќе се истакне

Tissot Chrono XL е швајцарски хронограф во ретро стил, со куќиште од 45 mm, дизајниран за лежерниот урбан маж кој бара парче што го прави да се истакне.

Овој конкретен модел има рамка од не'рѓосувачки челик и зелен бројчаник, каде што ги наоѓаме жолтите индекси. Жолти се и стрелките на час и минута. Како шлаг на тортата на овој бестселер е кафеава кожна лента со беж конец детали во шевовите.

На следниот линк се неговите перформанси

https://bozinovski.com.mk/shop/watches/chrono-xl-23/