Toп 2 костуми за свечености ова лето: Елегантни и модерни (ФОТО)

Веќе започна периодот на матури, свадби, веридби и секакви свечености. Сигурно размислувате што да облечете, а ние сме тука со одличен предлог. Имено станува збор за парчиња со кои ќе изгледате елегантно и модерно. Овие модели на костуми се одличен избор за свечени пригоди.

1. Класична елеганција

 * комплетниот аутфит можете да го најдете во CITY FASHION Skopje City Mall 1кат

Класичниот шарм никогаш не излегува од мода. Но, она што е вистински машки моден погодок е токму ваков костум кој истовремено ќе ја демонстрира машкоста и ќе покаже дека сте направиле паметен избор. Костумот е разигран со црвени детали, а тоа е уште еден плус.

2. Оскаровски костум

* комплетниот аутфит можете да го најдете во CITY FASHION Skopje City Mall 1кат

Оскаровски костум за да бидете во фокусот на вниманието. Елеганцијата доминира, исто како и вечниот контраст на црната и белата боја. Секако, пеперутка врастоврска е неизбежен детаљ.

Овие и уште многу други модни парчиња можете да ги најдете во продавниците на CITY FASHION во ГТЦ, Skopje City Mall и East Gate Mall во Скопје, или на cityfashion.mk.


Тука ќе најдете предлози за свечен изглед за сите дами.

*ПР објава