„Треба сите да се заразите со коронавирус“: Жезус им порача на новинарите откако се излечи од оваа болест

Исус го победил коронавирусот и пукал на новинарите: Сите треба да се инфицирате!

Искусениот португалски стручњак, Жорж Жесус, го прележа коронавирусот, што е секако добра вест, н нр го наушти фуриозниот темпдрамент што го краси си години.

Поранешниот тренер на Бенфика и Спортинг, а сега на бразилскиот Фламенго, беше позитивен на „Ковид-19“ кога за прв пат беше тестиран на 9 март, а првите знаци на закрепнување се појавија десет дена подоцна.

Потврда дека тој целосно ја надминал оваа болест потекнува од неговото враќање од Бразил во неговата родна земја, каде беше пречекан од новинарите.

Но, без заштитните медицински маски, што целосно го налути Жорж.

„Оставете ме. Зар ништо не почитувате? Каде се вашите маски? Треба да добиете коронавирус“, им рече португалски експерт на новинарите.