Валентино ја претставува новата колекција за мажи: Маскирно, ама лежерно

Познатиот моден бренд ни претстави дел од колекцијата што допрва ќе излезе ...

Оваа година, Валентино се потруди да им обезбеди на мажите колекција за секојдневно носење, но и да донесе работи што може да се носат во текот на целата година. 

Така, сега добивме палта и јакни, но и маици, панталони, дуксери, патики и додатоци кои ќе ви помогнат да го подобрите вашиот моден стил.

Во новата колекција, Валентино се фокусираше главно на црно-бели варијанти, но и на маскирни парчиња облека. Новата колекција треба да се најде во продажба за неколку недели.