ВИДЕО: 93.000 гледачи ја видоа перфектната победа на Реал Мадрид против Јувентус

Реал Мадрид пред 93.000 гледачи го совлада   Јувентус во Лос Анџелес со 2-0.

 „Кралевите“ одиграа перфектен меч, можеа да запишат и поубедлива победа.

 Реал поведе  во 19. минута од пенал, прецизен беше Бензема, во 69. минута „кралевите“ со голот на Марко Асенсио ги поставија конечните  2-0.

ВИДЕО: 

https://youtu.be/w1csR1MHTbM