(ВИДЕО): Еве како изгледа кога мажите се обидуваат со вежби за задникот

Смеењето е дозволено.

„Бразилскиот лифтинг на задникот“, е специфичен вид тренинг за затегнување на глутеус, дизајниран од тренерот на славните Леандро Карвахо, наводно специјално за супер манекенката Алесандра Амброзио.

Вклучува комбинација на бразилски танцови елементи, кардио вежби и специфични движења на задник и наводно „чуда прави“.

Погледнете како изгледа кога мажите се обидуваат да го сторат тоа. Смеењето е дозволено: