ВИДЕО: Иран го шокира Велс и остана во игра за нокаут рундата на мундијалот во Катар

Репрезентацијата на Иран запиша победа  против Велс во рамки на  групата „Б“ на мундијалот во Катар.

Средбата беше решена во финишот, двата гола беа постигнати во 98 и 101 минута, а беа дело на Чешми  и  Рамин.

Во оваа група вечерва играат Англија и САД.

https://twitter.com/dribling2021/status/1596127060992425985