(ВИДЕО) Кристијано го измами и родениот син: Победата во игра ја славеше како гол во Лигата на шампионите

Португалецот не бира ни време ни место за победа.

Еден од најдобрите фудбалери на денешницата, Кристијано Роналдо е подготвен секаде и на секое место за победа, а токму тоа го докажа и на родениот син за време на друштвената игра.

Целиот текст можете да го прочитате на Хаштаг