ВИДЕО: Лукаку со бокс скрши дел од клупата на Белгија

Белгија е елиминирана од мундијалот, Ромелу Лукаку се изнапромаши, и се враќа дома по мечот со Хрватска.

Напаѓачот на Интер од репрезентацијата на Белгија, видно нервозен по мечот со Хрватска вака реагираше по мечот:

ВИДЕО:

https://twitter.com/dribling2021/status/1598391236226060288