ВИДЕО: Потег кој се прераскажува, Ѓоковиќ расплака дете со еден гест, скапоцен сувенир

Новак Ѓоковиќ обезбеди полуфинале на турнирот во Тел Авив, го победи Васек Поспишил, а потоа направи потег кој се прераскажува во Израел и светот.

Србинот по мечот му подари „скапоцен“ сувенир, рекетот со кој играше го доби едно дете кое е голем навивач на Ѓоковиќ, потекоа и солзи, а се беше уловено од камерите:

ВИДЕО:

https://twitter.com/dribling2021/status/1576122361384177664