ВИДЕО: Срамни сцени од Белград за кои зборува регионот, Гробари ги понижуваа играчите на црно-белите

Партизан поразен од  двомечот со АЕК Ларнака, тимот на нашиот   Иван Тричковски обезбеди плеј-офот за пласман во УЕФА Конференциската лига.

„Гробари“, навивачите на Партизан, со потег кој се прераскажува во регионот, по натпреварот ги „построија“ играчите на црно-белите, ги малтретираа со погрдни зборови,  ги натераа да скандираат „Управа, оди си...“.

ВИДЕО:

https://twitter.com/dribling2021/status/1558015590077538304

Целиот „пекол“ за играчите на Партизан траеше 30 минути, потоа добија „дозвола“ од „Гробари“ да заминат во соблекувалната.