,

(ВИДЕО) Сталоне повторно го глуми Рамбо: „Имам помалку акциони сцени“

Легендарниот Рамбо се враќа на големото платно!

Кон крајот на септември премиерно ќе се прикаже петтиот дел од акцијата „Rambo: Last Blood“ во кој повторно главната улога ќе ја има Силвестер Сталоне.

Еден месец пред премиерата е објавен трејлерот. Дејството на филмот се одвива во Мексико и САД, а Рамбо живее на ранч и боледува од PTSP. 

Целиот текст може да го прочитате на следниот линк.