ВМФЛ: Вардар гостува кај Тетекс со апсолутна фаворитска улога

Во втората лига, денеска се играат средбите од 13 коло, Вардар има гостување противТетекс, а средбата започнува во 13 часот и се игра во Велес.

Лидерот Гостивар се среќава со Детонит, сите средби се играат од 13 часот.

Тетекс  - Вардар

Гостивар - Детонит

Беласица - Кожуф

Беса- Борец

Саса - Караорман

Локомотива С. -Пелистер

Слога Виница- Арсими 

Воска - Охрид