За прв пат, Ѓоковиќ носи часовник на терен: Не било каков, туку еден од најмоќните

На Новак Ѓоковиќ, првиот рекет во светот, овој пат публиката ќе има можност да забележи посебен сјај на неговиот зглоб додека освојува поени.  На раката му блеска керамички синиот часовник Hublot Big Bang Meca-10, кој совршено се вклопува со неговата опрема. 

Според изворите, Ѓоковиќ изјавил дека со нетрпение очекува да игра со овој часовник на рака, бидејќи тоа е нешто ново за него, бидејќи никогаш порано не носел часовник за време на професионални натпревари.

Ова е одлична вест од светот на спортот, бидејќи коментаторите и критичарите беа љубопитни и желни да откријат зошто овој врвен спортист нема свој спонзор за часовници. За разлика од него, неговите колеги, Роџер Федерер и Рафаел Надал, имаат договори со брендовите Ролекс и Ричард Мил. Хублот традиционално сакаше да го стави својот часовник на раката на најдобрите во светот на спортот, што го направи и овој пат.

Luxury Launches