За три настапи ќе „лапне“ 90 илјади евра: Теа Таировиќ најбогата пејачка во Србија-еве како ќе се збогати

Пејачката Теа Таировиќ е најангажираната српска пејачка која на крајот на годината ќе одржи 3 концерти во Австралија

Пејачката Теа Таировиќ, чии слики и видеа од настапи и прослави на првата година секојдневно се појавуваат на социјалните мрежи, на крајот на годината ќе одржи три настапи, благодарение на кои ќе заработи 90.000 евра.

Теа, која годинава одржа и солистички концерт на Тасмајдан, пред повеќе од 10.000 посетители, ќе одржи три концерти во Австралија за кои наводно го договорила споменатиот хонорар, јавуваат српските  медиуми.

Организаторите на нејзината австралиска турнеја на Фејсбук открија и кога ќе се случи „долгоочекуваниот момент“, на 2 ноември во Перт, на 5 ноември во Сиднеј и на 6 ноември во Мелбурн.

Еве како изгледа еден нејзин настап:

View this post on Instagram

A post shared by Tea Tairović (@tea_tairovic)А, еве како изгледа во паузите меѓу настапите: