Жените откриваат: Ова се најсекси парчиња облеката за мажи

Ако некогаш се чувствувате несигурно во изборот на облека, вие не сте единствениот. Изборот на свој стил и изборот во која облека изгледате најдобро може да биде тешко, но нешто феноменално се случи неодамна,  стотици жени (и некои мажи) се приклучија на интернет дебата за стилови на облекување.

„Дами, каква облека изгледа најдобро и најсексапилно на маж?“, беше првичното прашање, по што следуваше и лов на корисни одговори. Еве што советуваат жените:

Облеката мора да одговара на вашето тело - без приговори

„Мислам дека е поважно да се стилизира облеката што му одговара на човекот - пред се во големината“, објасни еден корисник на форумот и додаде: „Само ќе ве натера да изгледате фантастично. Објективно, мислам дека мажите изгледаат најдобро во скроена костум или класична кошула со подвратени ракави “. Многумина се согласија со нејзината изјава

„Носење облека која е скроена за вас “е можеби најважната работа. Ако сакате да бидете облечени со широки дуксери и непропорционални панталони, е ваша работа!“.

Не носете спуштени панталони

Слично на првиот случај - пантолоните мора да „ви одговараат убаво“, да ви се усогласат со телото!

„Ставете ремен! И, ако веќе го носите, спарете го со чевлите!“, рекоа жените на интернет отворената дебата. Ако не носите спортска облека, треба да носите појас со сè друго.

 Добрата вратоврска прави чуда

„Ми се допаѓа човек кој носи едноставна, класична црна вратоврска - паѓам на тоа секогаш“, коментира ciabella88.

Чевлите и додатоците се исто толку важни како и облеката

„Добар часовник, шапка или кожни чизми, сето тоа ме прави да сум слаба во колената“, објасни blacchic.

Секогаш „засакувајте ги ракавите“

Дури и момците се вклучија во дискусија преку Интернет: „Сопругатаеднаш ми кажа дека најмногу ја привлекува кога ги поправам работите околу куќата во обични фармерки, бела маица и ленена кошула со засукани ракави. Подоцна ми призна дека засуканитеракави и се секси,  затоа што додаваат на машкоста“.

Купете јакна што ја сакате

Повеќето учесници во дебатата се согласија дека никогаш нема да погрешите ако земете црна јакна, или јакна во потемна боја.

Имајте добар костум секогаш при рака

„Добро скороениот костум е за мажите, како што за жените е долната  облека.  Инвестирајте барем во еден таков вид на костум и вашиот живот со сигорност ќе се промени “