Златан Ибрахимовиќ призна што сака во кревет и ги шокираше сите: Никој не очекуваше дека преферира вакви интимни врски

Златан Ибрахимовиќ е познат како еден од најзгодните и најхаризматичните фудбалери на денешницата. Освен по фудбалските успеси, Ибрахимовиќ е познат и по својата единствена личност. Изјавите и интервјуата на Златан често станаа вирални поради неговата самодоверба и неконвенционалниот хумор.

Иако својата интимност најмногу ја чува за себе, тој ги изненади сите кога зборуваше за водењето љубов со својата долгогодишна партнерка Хелена. Имено, во интервју за Пирс Морган, Ибрахимовиќ одговори на многу незгодно прашање.

Новинарот го прашал: „Дали е подобро да даваш голови отколку да имаш секс“, а Швеѓанецот во свој стил рече: „Сексот е подобар. Секој што мисли поинаку има проблеми во креветот“. Тој истакна дека интимноста не треба да се занемарува со годините, напротив. Како што вели, се труди максимално да ја задоволи својата поубава половина, пренесува Стил.

Инаку, Ибрахимовиќ е во врска со Хелена Сегер повеќе од 20 години, 11-години постара од него, манекенка и претприемач, која локалните медиуми ја нарекуваат „шведската Бијонсе“, ги роди своите две деца, синовите Максимилијан и Винсент. Таа ги надмина и долготрајните гласини дека Златан ја изневерува и дека имал афера со фаталната италијанска водителка Дилета Леота, пишува Sportlife.

Тие се запознале во 2002 година и оттогаш се заедно, имаат две деца, но не се во брак.

„Ја побарав да излеземе, а таа рече не. Тоа беше пред неколку години“, откри Ибра.

„Реков, после 20 години, заслужуваш да бидеш во брак со мене. Таа рече: „Не, не треба да бидам мажена за тебе за да бидам со тебе“. Таа е силна, многу силна', откри Златан. 

Во текот на кариерата Златан освои бројни титули и индивидуални награди. Беше најдобар стрелец во неколку лиги, а ја освои и Лигата на шампионите, првенствата на Италија, Шпанија, Франција и Англија, како и многу домашни купови.